Kazakistan Mersin Fahri Konsolosluğu

Kazakistan Mersin Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi Nedir?

Mersin ve Mersin çevresindeki illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, konsolosluk işlemlerini Kazakistan Mersin Fahri Konsolosluğu’nda yapabilirler.

Kazakistan Mersin Fahri Konsolosluğu Adresi Nedir?

Açık Adres: İstiklal Cad. Borsa Sarayı A Blok 7/24 Merkez/Mersin

Kazakistan Mersin Fahri Konsolosluğu Nerede, Kazakistan Mersin Fahri Konsolosluğu Nasıl Gidilir?

Kazakistan Mersin Fahri Konsolosluğu Mersin Merkezdedir. Mersin Merkez güzergâhından geçen otobüsler aracılığı ile Kazakistan Mersin Fahri Konsolosluğu’na ulaşım sağlayabilirsiniz

Mersin Kazakistan Fahri Konsolosluğu Konsolosluk Görevlisi Kimdir?

Kazakistan Mersin Fahri Konsolosluğu, Fahri Konsolos: Ahmet Budan

Kazakistan Mersin Fahri Konsolosluğu Tatil Günleri Nedir 2017?

Kazakistan Mersin Fahri Konsolosluğu, Kazakistan resmi tatillerinin dışında Türkiye resmi tatillerinde de hizmet vermemektedir.Kazakistan’a seyahat edecek olan vatandaşlarımızın tatil programlarını hazırlamadan önce Kazakistan Mersin Fahri Konsolosluğu Mersin resmi tatil programını gözden geçirmelerinde fayda bulunmaktadır.

Kazakistan Fahri Konsolosluğu’nun Görevleri Nedir?

Mersin Kazakistan Fahri Konsolosluğu, Türkiye ile Kazakistan arasında bulunan ticari ilişkileri geliştirme ve iyileştirme yönünde çalışmalarda bulunurken Kazakistan Fahri Konsolosluğu Mersin diplomatik yetkiye sahip olmayan, çeşitli resmi vazife idame ettiren resmi bir Kazakistan temsilciliğidir. Kazakistan Fahri Konsolosluğu Mersin ’un yetki alanları antlaşmalar ve nizamnamelerle belirlenmiştir. Türkiye Kazakistan Fahri Konsolosluğun genel amacı ise, Türkiye ile olan ticari ilişkileri korumak, geliştirmek, pasaport yenileme, tıbbi, kanuni, eğitimsel yardım sağlama, ulaşım, Türkiye’deki otoriteler ile iletişim kurma, Türkiye’de bulunan Kazakistan vatandaşlarının ölüm, doğum, ayrılık ve dünyevi gelişmeleri karşısında çalışmalar sürdürmektir. 

Mersin Kazakistan Fahri Konsolosluğu Pasaport Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır?

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Kazakistan vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Mersin Kazakistan Fahri Konsolosluğu'nda gerçekleştirebilirler.

Kazakistan Fahri Konsolosluğu Mersin Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Kazakistan vizesi için vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı ve başvuru esnasında ibraz edilmelidir.

Kazakistan Mersin Fahri Konsolosluğu Kazakistan Vize Ücretleri Nedir?

Kazakistan’a yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti konsolosluk tarafından düzenlenmektedir.

 

Konsolosluk nedir?

Konsolosluklar, Devletlerin diğer devletlerle ticari temaslarda bulunmak ve diğer devletler nezdinde çıkarlarını korumak amacıyla açtıkları merkezlerdir. 

Konsolosluk açılması konusunda uluslararası hukukta herhangi bir zorunluluk durumu söz konusu değildir. Ancak devletler diğer ülkeler karşısındaki çıkarlarını korumak ve diğer ülkelerde ikamet eden vatandaşlarının doğum, ölüm, evlilik gibi durumları ile ilgilenme, ulaşım, sağlık, eğitim ve hukuki konulara ilişkin problemlerine çözüm geliştirebilmek için konsolosluk açarlar. 

Bir Devletin başka bir ülkeye konsolosluk açması, gidilen devletin izni ile mümkün olmaktadır. Konsolosluk açma izni devletler tarafından yazılı olarak sunulur. Ancak bu izni herhangi gerekçe ile herhangi bir tarihte kapatma hakkı gidilen devlete aittir.

Konsolos Kimdir?

Diğer devletlere konsolosluk açan ülkeler gidilen ülkelerdeki işlerinin yürütülmesi için temsilciler gönderirler. Ülkelerin Dışişleri Bakanlığı tarafından atanan bu temsilcilere “konsolos” denir. Konsoloslar gittikleri şehrin büyüklüğü ve ticaret hacmine göre başkonsolos, konsolos ve konsolos yardımcısı olmak üzere üç dereceye ayrılır ve gittikleri şehirlerin mülki amirleri ile temas kurarlar. 

Konsolosluk çalışanlarının diplomatik vasıfları bulunmamaktadır. Bu nedenle resmi olarak diplomatik görevlere atanan kişiler haricindeki konsolosluk görevlilerine herhangi bir diplomatik ayrıcalık tanınmaz.

Konsolosluk çalışanlarına görevlerini icra ederken bürokratik konularda ve adli kovuşturmalarda bazı ayrıcalıklara sahip olurlar. Konsolosluk binalarının dokunulmazlığı bulunmaktadır. 
 

Mersin Kazakistan Fahri Konsolosluğu’nun Görevleri Nedir?

Kazakistan Büyükelçiliği ve Kazakistan Konsoloslukları, Kazakistan’ın çıkarlarını korumakla yükümlüdür.   

Kazakistan Fahri Konsolosluğu Türkiye- Kazakistan ticari ilişkilerini geliştirmek ve bu ülkede çalışan Kazakistan vatandaşlarına rehberlik etmekle görevlidir.  

Kazakistan Fahri Konsolosluğu, Kazakistan’a seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemlerini gerçekleştirirler.

Türkiye’de yaşayan Kazakistan vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, nüfus cüzdanı, noter, askerlik, vize, pasaport gibi işleri Kazakistan Fahri Konsolosluğu sorumluluk alanında yer alır. 

 

Kazakistan’ın Türkiye Temsilcilikleri Nedir?

Kazakistan’ın Türkiye’de Büyükelçiliği, Başkonsolosluğu ve Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır. Türkiye’deki Kazakistan Konsoloslukları aşağıdaki gibidir: 

-     Kazakistan Ankara Büyükelçiliği

-     Kazakistan İstanbul Başkonsolosluğu

-     Kazakistan Alanya Fahri Konsolosluğu

-     Kazakistan Adana Fahri Konsolosluğu

-     Kazakistan Nevşehir Fahri Konsolosluğu

-     Kazakistan Mersin Fahri Konsolosluğu

Duyurular

Kazakistan Konsolosluğu Resmi Tatil Duyurusu

Kazakistan Başkonsolosluğu ve Kazakistan Ankara Büyükelçiliği’nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriye...
2015-10-26 13:23:24 Devamı...
Tüm Duyurular