Kazakistan Nevşehir Fahri Konsolosluğu

Kazakistan Nevşehir Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

Nevşehir ve Nevşehir çevresindeki illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, konsolosluk işlemlerini Kazakistan Nevşehir Fahri Konsolosluğu’nda yapabilirler.

Kazakistan Nevşehir Fahri Konsolosluğu İletişim :

Kazakistan Nevşehir Fahri Konsolosluğu Adresi: Adnan Menderes Cad., No:34, Göreme / NEVŞEHİR

 

Kazakistan Nevşehir Fahri Konsolosluğu Konsolosluk Görevlisi

Kazakistan Nevşehir Fahri Konsolosluğu, Fahri Konsolosu: Halil Uluer

 

Kazakistan Konsolosluğu Vize Başvurusu

Kazakistan’a seyahat etmek isteyen kişiler, ülkeye gerçekleştirecekleri seyahatin amacına göre: Kazakistan Diplomatik Vize, Kazakistan Hizmet Vizesi, Kazakistan Kısa Süreli İş Vizesi, Kazakistan Ticari Vizesi, Kazakistan Turist Vizesi, Kazakistan Yatırımcı Vizesi, Kazakistan Transit Vizesi dahil tüm vize kategorileri İçin Kazakistan Konsolosluğu'na vize başvurusunda bulunabilirler. 

 

Kazakistan Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Kazakistan Vize Başvuru Formu eksiksiz ve doğru olarak cevaplanması sırasında gerçekleştirilecek seyahate uygun kategorideki vize başvurusu için gerekli olan evraklarla beyan edilen bilgilerin, formdaki verilen yanıtları destekleme şartı yerine getirmelidir. Kazakistan vize başvuru formu okunaklı, büyük harflerle doldurulup imzalanarak, işlem sonlandırılmalıdır.

Kazakistan Türkçe vize başvuru formu için tıklayınız.

Kazakistan İngilizce vize başvuru formu için tıklayınız.

 

Kazakistan Konsolosluğu Vize Dilekçe Örnekleri

Kazakistan Konsolosluğu'na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir. 
 
Kazakistan Konsolosluğu’na hitaben, antetli kağıda, seyahatin amacı, seyahat tarihleri, seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağı ve vize süresinin bitiminde ülkeden ayrılma taahhüdü içeriğinde belirtilmelidir.

Kazakistan Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışan ise; başvuru sahibinin bağlı bulunduğu Kurum/Şirket yetkilisi tarafından, Kazakistan Konsolosluğu’na hitaben  yazılmış, antetli kağıda; - başvuru sahibinin görevi, maaş bilgisi, izinli olduğu seyahat tarihleri, seyahatin kim tarafından finanse edildiği ve görevine tekrar geri döneceği taahhüdünü içeren bir izin dilekçesi, imzalı ve kaşeli olarak hazırlanmalıdır. 

Kazakistan Vize başvurusunda bulunan kişi Şirket Sahibi ise; Kazakistan Konsolosluğu’na hitaben, şirketinin antetli kağıdına, ticari faaliyeti, seyahat planı, amacı ve şirket pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır. 

Kazakistan Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışmıyor ise; başvuru sahibine seyahat masrafları için 1. dereceden sponsor olan akrabası tarafından, seyahat planının detaylarını ve seyahatin sponsoru olduğunu açıklayıcı Kazakistan Vize Talep Dilekçesi hazırlanmalıdır. Ayrıca, sponsor kişinin mali ve mesleki durumunu belgeleyen evraklarla birlikte sunulmalıdır. 


Kazakistan Konsolosluğu Vize Ücreti:

Kazakistan’a yapılacak olan seyahatin türü ve kalış süresine göre vize ücreti konsolosluk tarafından düzenlenmektedir.

Duyurular

Kazakistan Konsolosluğu Resmi Tatil Duyurusu

Kazakistan Başkonsolosluğu ve Kazakistan Ankara Büyükelçiliği’nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriye...
2015-10-26 13:23:24 Devamı...
Tüm Duyurular